18 października 2012

'Avatar' (2009)

Jednak dzisiaj zdążyłam i dodaję opis filmu.Może trochę później niż zwykle, no ale liczy się, że w ogóle dodałam :D.
Opisuję mój film nr.1 (oczywiście mam kilka numerów 1, ale to muszą być na prawdę fenomenalne filmy :D).
Film jest fenomenalny,świetny,genialny...Bez dwóch zdań.
Mianowicie chodzi mi o film 'Avatar'.Według mnie film na prawdę świetny.Polecam go jak najbardziej.Momentami się wzruszyłam (jak to ja, płakuś).Film ma genialną grafikę i efekty komputerowe oraz sci-fi.Ciekawa fabuła, oraz bohaterowie :)
Główni bohaterowie:
Z głównych bohaterów, znam tylko 2 aktorów, Weaver i Worthington'a.Aktorzy zagrali dobrze, nie mam żadnych uwag.
Opis:
Długo oczekiwany film Jamesa Camerona zrealizowany z wielkim rozmachem porównywalnym do "Titanica". Szacowany budżet na poziomie 237 milionów dolarów daje mu trzecie miejsce pod tym względem w historii kina. "Avatar" został wykonany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D ii zupełnie nowej technice 3D. Zdjęcia do filmu zostały wykonane w 2007 roku, natomiast na postprodukcję przeznaczono dwa lata. "Avatar" opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. W rolach głównych między innymi Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez.
Opis wydaje się być ciekawy.
Informacje dodatkowe:
Druga część zaplanowana została na 2015 rok, natomiast trzecia na 2017.Kupa czasu niestety, a ja czekam na kontynuację :/ 
Film dostał 26 nagród m.in za najlepszy dramat, za najlepszego reżysera James'a Cameron'a i był nominowany 38 razy m.n za najlepszą muzykę James'a Horner'a oraz za najlepszy film zagraniczny James'a Cameron'a!!!!!
Reżyserem filmu był James Cameron, najbardziej ceniony zagraniczny reżyser.
*Ciekawostki:
 1. Zdjęcia do filmu zrealizowano w O'ahu i Kaua'i (Hawaje), Los Angeles, El Segundo i Playa Vista (Kalifornia, USA) oraz w Wellington (Nowa Zelandia).
 2. AVATAR jest pierwszym filmem, który przekroczył granicę 2 miliardów dolarów przychodu. W 2010 roku, gdy wyświetlano go w kinach, stał się najbardziej dochodowym obrazem wszech czasów.
 3. Gdy Neytiri pokazuje Jake'owi swojego Ikrana i stoi tyłem do Jake'a, ma długi warkocz. W następnej scenie już go nie ma, a w kolejnej znów ma.
Zdjęcia:


Zdjęć nie ma dużo, ponieważ w większości są to zdjęcia tych Na'vi (tego plemienia, niebieskie 2-metrowe stwory).
Ja uwielbiam ten film.
Jak ktoś chce obejrzeć zwiastuny to zapraszam TUTAJ.
Ja film oglądałam dużo razy i zapewne jeszcze dużo razy obejrzę, ponieważ mam go na kompie :D
Może ktoś z was go oglądał?A może ma zamiar ? :3

Materiały pochodzą z Filmwebu.

5 komentarzy:

 1. Avatar to chyba jeden z najbardziej znanych filmów z ostatnich lat :D nie wiem czemu, ale nie miałam okazji jeszcze go obejrzeć :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nom, nie oglądane, ale recenzja przyjemna do czytania :3
  sarastar666

  OdpowiedzUsuń