20 listopada 2012

170 minut męki

Pierwsza z próbnych matur już za mną :) Dziś zmierzyłam się z językiem polskim - nie wiedzieć czemu, ale w ogóle nie odczuwałam stresu - wstałam o 5 rano, na 7 musiałam być w szkole i tak po prostu - weszłam napisałam i wyszłam - bez paniki, co będzie i jak będzie. Być może dlatego, że nie dotarło do mnie, że 'to już'. Być może dlatego również pisałam to na luzie i nagle została mi godzina do końca egzaminu, a ja pisałam już podsumowanie mojego wypracowania :)


Jak mi poszło? Hmm ... trudno stwierdzić - czytanie ze zrozumieniem do łatwych nie należało, ale jakoś sobie poradziłam ... W wypracowaniu nie spasowały mi tematy - bo któż lubi pisać 'o kobietach lekkich obyczajów' ... Lektur nie czytałam, bo i po co ... Wczoraj zamiast się uczyć, to również to olałam - a wypracowanie bez znajomości lektur poszło mi lepiej, niż niejedno wypracowanie klasowe, gdzie wiedzę z lektury mam na bieżąco. Mimo wszystko jednak warto się uczyć i choćby zerknąć do streszczeń, albo notatek z lekcji - łatwiej się wszystko pisze :D

Jutro czeka mnie znów pobudka o 5 rano - 1,5h na przebudzenie i do szkoły na 7.00 ... Wiem, że matura z matematyki nie będzie tak przyjemna jak dzisiejsza - z polskiego ... Nawet gdybym chciała się uczyć - to nic mi to nie da - w pół dnia nie ogarnie się materiału z 3 lat, ale ... warto spróbować :D 30% żeby zdać maturę to niewiele, jednak na próbnej interesuje mnie próg 50-60%, a na maturze w maju 70-80% wypadałoby mieć :D Ale ... pożyjemy - zobaczymy :)

Teraz pochwalcie się - kto z was (lub bliskich wam osób) pisał w ubiegłym tygodniu próbne egzaminy gimnazjalne lub tak jak ja - męczy się na próbnych maturach? :)

6 komentarzy:

 1. Wypracowania z lektur to zuo :D Ja jestem w podstawówce, i tylko w tym roku udało mi się napisać na 5 (zrobiłam 1 błąd- 6 listopadą :D). Powodzenia :)
  sarastar666

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja niedługo będę pisać, bo za parę lat, nienawidzę testów, bo zawsze się stresuję... xd

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm, chyba nie znam nikogo kto pisał :)
  Ja jednak będę w kwietniu pisać test szóstoklasisty :| Mam nadzieję, że napiszę i będę miała ponad połowę pkt, bo chcę iść do dobrego gimnazjum, które już sobie upatrzyłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w tamtym tygodniu pisałam egzaminy gimnazjalne. Jak polski i angielski poszedł mi dobrze, to tak matematyka i nauki przyrodnicze fatalnie :c Historia jest tak pomiędzy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie pisałam ani gimnazjalnych ani matury.Nie znam nikogo,kto by pisał .Zdecydowanie wolę Polski,więc poszedłby mi lepiej.Ja wypracowania lubię pisać i idą mi dobrze.Życzę powodzenia w wynikach i na maturze :)

  selena55Cool

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja dopiero w podstawówce ,więc jeszcze daleko u mnie do tego :)

  OdpowiedzUsuń