6 listopada 2012

Prześladowanie w klasie - powrót.

Zauważyłam, że kilka osób mnie poparło co do Prześladowania w klasie i postanowiłam, że wprowadzę serię artykułów o Problemach świata.Wiele z nich mnie dotyczyły, z czego kilka mnie dotyczy, także będę pisać to co przeżyłam, a nie kopiując z innych stron, bo co tacy dziennikarze mogą wiedzieć o takich rzeczach? Może w dzieciństwie byli prześladowani lub nie mieli pieniędzy, ale to, ho ho z 10 lat temu, jak nie więcej.
Na początek poruszyłam temat wyśmiewania się i trochę do niego wrócę.
No bo z czego mogą wyśmiewać się różne osoby niedowartościowane ?
Z tego, że nie masz pieniędzy, że jesteś inna, że inaczej się ubierasz, że nie jesteś Miss Piękności...Najlepiej należy po prostu nie zwracać uwagi na takie osoby.
I jak zatuszować brak czegoś np. pieniędzy?
Na pewno nie udawaj, że jesteś bogata i na wszystko Cię stać, jeżeli tak nie jest.Po prostu nie rozmawiaj na ten temat albo unikaj pytań.
Jak zrobić, żeby nie dowiedzieli się o problemach rodzinnych, finansowych?
Z pewnością nie rozgadywać, że nie możesz czegoś kupić.Jeżeli masz taki problem, a chcesz komuś powiedzieć, powiedz tylko osobom zaufanym.Inni mogliby to rozgadać i doszło by to do prześladowców....
Kilka porad ode mnie:

 • nie zwracaj uwagi na takie osoby
 • nie nabijaj się z nich (czasami możesz dogadać żeby się odczepili, ale nie wyśmiewaj się, bo to pogorszy sytuację!)
 • nie chwal się czymś czego nie masz
 • jeżeli dostaniesz coś np. laptopa (którego wcześniej nie miałaś, a prześladowcy o tym wiedzieli), nie chwal się tym, bo prześladowcy od razu pomyślą, że kłamiesz.Najlepiej nic nie mów, kiedyś wyjdzie to, że masz daną rzecz i prześladowcy powinni przestać śmiać się z Ciebie, że tego nie masz, bo już masz.
 • jeżeli prześladowcy powiedzą coś, co bardzo Cię urazi zgłoś nauczycielowi.
 • jeżeli prześladowcy nadal bardzo Cię urażają, zgłaszaj to nauczycielowi lub rodzicom
 • możesz poprosić koleżanki, aby czasami stawały w Twojej obronie, choć czasami niektóre koleżanki robią to nawet jeśli nie poprosisz.
Mam nadzieję, że komuś przydadzą się te rady.Może ktoś jeszcze doda jakąś radę? :)
Następny temat, który poruszę to przemoc w szkole.

5 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy artykuł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe no ale u mnie w klasie to nie dotyczy :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Artykuły pisane z perspektywy, kogoś kto odczuwa to na własnej skórze są najbardziej wartościowe - i masz rację :D bo taki dziennikarz, który szkołę dawno skończył, problemów za wielkich nie miał, to zbyt dużo o prześladowaniu nie wie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze że piszesz takie artykuły na blogu!

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie nie ma za bardzo prześladowania, za to codziennie mamy afery, typu : ' Miałam iść z Natą do szkoły, ale mi powiedziała że mama jej dała karę, i musi iść sama, ale ona umówiła się z Juleczką!' Mnie już to trochę nudzi, że to ciągle te same osoby ;)
  sarastar666

  OdpowiedzUsuń