24 grudnia 2012

Birdy - moja miłość.

Cześć :)
Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić moją nową miłość - Birdy.
Kto to jest? Pewnie większość z Was nie wie.Jest to cudowna dziewczyna, która śpiewa nieziemsko.Przedstawię Wam jej życiorys, trochę piosenek...Ja kiedy usłyszałam jej piosenkę, odpłynęłam.

Najpierw miałam erę Lany Del Rey, mam ja nadal, ale do tego dołączyła Birdy.Oczywiście na moim telefonie nadal znajdują się piosenki Lany i Birdy też :)
Na początek jej krótki życiorys:
Jasmine van den Bogaerde (ur. 15 maja 1996 w Lymington) – angielska piosenkarka i autorka tekstów znana jako Birdy. W 2008 roku wygrała w konkursie muzycznym Open Mic UK. Jej pierwszym singlem był cover utworu Bon Iver "Skinny Love", został wydany w styczniu 2011 roku. Został on dobrze odebrany przez krytyków i zajął 17. miejsce w Wielkiej Brytanii i Szkocji oraz pierwszą pozycję w holenderskim notowaniu Single Top 100. 7 listopada 2011 roku został wydany jej debiutancki album zatytułowany Birdy.
Wczesne lata i kariera
Birdy urodziła się 15 maja 1996r. w Lymington. Jej matka jest pianistką. Nauczyła swoją córkę grać na pianinie już w wieku 7 lat. Birdy w wieku 8 lat zaczęła komponować własną muzykę i pisać teksty . Obecnie Jasmine uczy się w małej Państwowej szkole Prieslands w Lymington. Śpiewa i gra na fortepianie. Ma szkockie, angielskie, belgijskie oraz holenderskie pochodzenie.
Po pierwszej płycie
Po konkursie Birdy zaproponowano kontrakt wydawniczy z Solider Songs Ltd, prowadzonego przez Christiana Tattersfield. Tattersfield wcześniej podpisał kontrakty z innymi wokalistami/ kompozytorami m. in. takimi jak: David Gray. W styczniu 2011, w wieku 14 lat, Birdy wydała cover Bon Iver utworu "Skinny Love". Piosenka stała się jej pierwszym przebojem na Wyspach Brytyjskich. Singiel został wybrany jako "Record Of The Week" (przez brytyjską DJ'kę radiową Fearne Cotton), co spowodowało dodanie tego singla do radia BBC do B-list odtwarzania. Jak tylko została wydana płyta, w marcu 2011, oficjalny teledysk do utworu został wyreżyserowany przez Sophie Muller. Piosenka znalazła się również w The Vampire Diaries odcinku "The Sun Also Rises", który został wyemitowany w dniu 5 maja 2011. "Skinny Love" zadebiutował numerem 1 w Holandii.

Tak, tekst wzięty z Wikipedii :) Niestety innego źródła nie znam, bo dziewczyna nie jest znana w Polsce.Sama wiem o niej tyle co pisze na Wikipedii.
Taka młoda i już ma fanów...Pozazdrościć tylko głosu.
Wszystkich jej piosenek nie będę tu umieszczać, umieszczę tylko 3 ulubione :) Resztę można wyszukać na YouTube ;) Wystarczy wpisać BIRDY i coś się wyświetli.
Uwielbiam Skinny Love <3
Ta też świetna <3
I to ostatnia...Wszystkie jej piosenki uwielbiam ale te jakoś bardzo mi przypadły do gustu.
Nareszcie młoda osoba, która nie śpiewa jak Bieber czy Gomez.Oczywiście bez urazy dla fanów, ale po prostu Birdy śpiewa wolne piosenki, które są naprawdę świetne...Nie wiem czy wiecie, jednak śpiewa ona czyjeś piosenki, tylko je przerabia, ale za to jak dobrze.
Był życiorys, były piosenki to na koniec ciekawostka.
Skąd wziął się jej pseudonim artystyczny?
Kotek.pl pisze:
'Ponieważ gdy była niemowlakiem podczas karmienia otwierała buzię bardzo szeroko, niczym ptasie pisklę czekające na pożywienie, rodzice nazywali ją Birdy. I tak zostało :) '
Hehe, ciekawe :)
Znalazłam artykuł o Birdy, właśnie na Kotek.pl :) KLIKNIJ.
Birdy można znaleźć na Facebooku.

No i to by było na tyle :)
Znacie Birdy? Słuchaliście jej piosenek? Jeśli, tak to czy się Wam podobają? Podbiły wasze serca, tak jak moje? :)

4 komentarze:

 1. No Birdy znam :) Podoba mi się people help the people =D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ona ślicznie śpiewa . ♥
  Wenia99

  OdpowiedzUsuń
 3. Również uważam, że ma cudowny głos :)Moją ulubioną piosenką jest People Help The People c:

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ubóstwiam Skinny Love , należy do moich ulubionych piosenek ♥
  sarastar666

  OdpowiedzUsuń