21 stycznia 2013

Dzień z życia w Irlandii.

Dzień z życia na 'Zielonej wyspie'.
Irlandia - może się wydawać, że to nudny kraj, taki jak każdy. Ale nie jest to prawda. Irlandia jest wyjątkowa na różne sposoby. Jeden z nich opiszę już teraz.

1. Totalny spokój i harmonia.
Tyle kilometrów kwadratowych pól i pastwisk, mnóstwo natury, zwierząt typu: konie, krowy, owce i inne zwierzęta hodowlane. Wszystko idealnie wpasowuje się w klimat jaki występuje w tym kraju. Jabłonie, grusze, wszystko co świeże, dobre i swojskie. Irlandia słynie jako jeden z największych krajów produkujących jabłka. Słońce często nie wita w Irlandii, ale zdarzają się bezchmurne dni.

2. Wiele zabytków i miejsc do zwiedzania.
Och, tego jest naprawdę dużo. Historycy się tu na pewno nie mogą nudzić. Irlandia ma to do siebie, że wyróżnia się historycznie. Co to znaczy? Po prostu jest tu tyle zabytków, że nigdy nie ma nudy. Np. przeróżne latarnie morskie, taka o nazwie Hook Lighthouse ma około 800 lat! Wybudował ją niejaki William Marshal, którego ojczymem był Strongbow, ważny dla historii Irlandii bohater.

Hook Lighthouse, Wexford

Irish National Heritage Park, Wexford

3. Szkoła - wszystko o szkole.
Po pierwsze, powiem, że u nas poziom nauczania jest o wiele niższy niż w Polsce. Jak wy np. się uczyliście ułamków, my przerabialiśmy mnożenie i dzielenie. Musimy też nosić mundurki, ale w liceum nie przywiązują do tego uwagi, więc większość to olewa i przychodzi w swoich ciuchach. Ja też się przyznam, mundurki są okropne xD. Trochę zdjęć Irlandzkich szkół:


 
Moja szkoła <3

4. Moda Irlandzka
W Irlandii najmodniejszy jest luz. Dresy, legginsy, bluzy, trampki. Tutaj nikogo nie obchodzi, kto jak się ubiera. Albo na przykład jak pójdziecie na miasto w krótkich szortach i w koszulce z krótkim rękawem zimą, nic dziwnego, tak tu chodzą, bo nie czują zimna. Są po prostu zahartowani, bo mieszkają tu długo, a jest dość zimno. Bardzo popularne są tu też buty emu, o których niedawno pisała Polcia. :)Chciałybyście pojechać do Irlandii np. na wakacje? :3
Podobał wam się post?

10 komentarzy:

 1. Świetny, bardzo ciekawy post :) Naprawdę bardzo mi się podobał ;)
  Trafiony pomysł Chelsea :D
  Szkoły jak z filmów xd
  Chętnie bym się wybrała na wakacje na ,,Zieloną wyspę" :]

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny artykuł.Widać,że pisałaś to co czujesz i to co wiesz,a nie wszystko przepisane z internetu. Pisz więcej takich postów .Świetnie.Irlandia jest świetnym krajem.

  selena55Cool

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję wam. Tak, postaram się takie pisać częściej, cieszę się, że się wam podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Post bardzo fajny ! ♥
  Zgadzam się z selena55Cool - czujesz to co piszesz.
  Chciałabym tam kiedyś pojechać ... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam kuzyna w Irlandii, więc kiedyś z pewnością się wybiorę :P
  A tak przy okazji: na ostatnich dwóch zdjęciach to ty, czy z internetu? :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie, to Ty? Też się zastanawiałam :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Liczę na więcej takich postów, bo bardzo mnie ciekawią!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, no co wy! xd To z internetu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super artykuł! Bardzo cieszę się że posłuchałaś się Chelsea-Lena :) Byłam tam na wakacjach. Bardzo pięknie. W 1 klasie tam chodziłam. Wtedy mundurki obowiązkowe nie były xD

  OdpowiedzUsuń
 10. Alinnka - o, nie wiedziałam xD A w jakim mieście byłaś?

  OdpowiedzUsuń