19 stycznia 2013

Igrzyska Śmierci - książka.

Cześć :)
Obiecałam kiedyś, że opiszę książkę Igrzyska Śmierci.No i spełniam obietnicę :)
Teraz właśnie czytam trzecią, a zarazem ostatnią część Igrzysk Śmierci i jest mi bardzo smutno - bo kolejnych części już nie ma, a to świetna książka :(
Dzisiaj jednak będzie recenzja tylko o 1 części - kiedyś może o dwóch kolejnych ;)

Na początek: o czym to jest? Praktycznie to samo, co film, ale wiele faktów jest zmienionych lub pominiętych w filmie.
~Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę?
Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie...~ (empik.com)
Ja osobiście uwielbiam tą trylogię, już nie mogę doczekać się filmów :) Polecam wszystkim. Kolejne części są brutalne, jednak wciągające.
W większości bibliotek powinna znajdywać się owa książka, ja korzystam z malutkiej, osiedlowej biblioteki, a jest tam ta książka, więc w waszych zapewne też jest :)

Ktoś czytał? A może ma zamiar? Jest tu jakiś wielbiciel tej trylogii - jak ja? :3

4 komentarze:

 1. Fajna recenzja :) Mam kupioną z Empiku :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce ale nie miałam okazji żeby ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam ochotę przeczytać w ferie, ale muszę się wziąć za "W Pustyni i w Puszczy" :c Przeczytam pewnie kiedy nie będzie żadnych lektur :)
  sarastar666

  OdpowiedzUsuń