19 lutego 2013

Heath Ledger.

Cześć :)

Czasami ode mnie będą pojawiać się posty o osobach, które - moim zdaniem - zasługują na rozgłos.
Dzisiaj chciałabym napisać o aktorze, którego rola Jokera w filmie Batman była rewelacyjna - i pewnie wszyscy wiedzą o kogo chodzi (: Niestety jest to już nieżyjący aktor - wielka strata :(
Trochę o nim z Wikipedii:
Heath Andrew Ledger (ur. 4 kwietnia 1979 w Perth, zm. 22 stycznia 2008 w Nowym Jorku) – aktor australijski, znany z głównej roli w filmie Tajemnica Brokeback Mountain, pośmiertny laureat Oscara za drugoplanową rolę Jokera w filmie Mroczny rycerz. Pochodził z rodziny o korzeniach szkockich i irlandzkich. W wieku 16 lat przerwał naukę w szkole i wyjechał do Sydney, próbując swoich sił w aktorstwie.
Łącznie grał w 19 filmach i 4 serialach.
Teraz trochę o jego śmierci:
22 stycznia 2008 r. gospodyni znalazła go nieprzytomnego w apartamencie na Manhattanie. Wezwany lekarz stwierdził zgon. W mieszkaniu obok ciała aktora znaleziono opakowanie tabletek nasennych, jednak zarówno policja, jak i znajomi aktora zdarzenie określają raczej jako tragiczny wypadek, a nie świadome przedawkowanie. Według nowojorskiego zespołu medycyny sądowej aktor zmarł na skutek stopniowego gromadzenia się w organizmie mieszanki sześciu leków na receptę, które przyjmował, co doprowadziło do zatrucia organizmu, zapaści i śmierci. Był w trakcie zdjęć do filmu Parnassus, w którym grał główną rolę Tony'ego. Jego nagła śmierć zmusiła produkcję do zmiany scenariusza. W postać Tony'ego wcieliło się później trzech aktorów: Johnny Depp, Jude Law i Colin Farrell. Trzej aktorzy swoje honoraria postanowili przekazać córce Heatha, Matildzie, aby w ten sposób finansowo zabezpieczyć jej przyszłość.
W 2009 roku podczas 66. Ceremonii wręczenia Złotych Globów pośmiertnie nagrodzono go statuetką w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za rolę w filmie Mroczny rycerz w roli Jokera.

W ten piątek o 20 na TVN'ie leci Mroczny Rycerz - ja jak co roku oglądam :D


Według mnie Ledger był bardzo dobrych aktorem.

I kilka obrazków, z demotywatorów:

Heath, pamiętamy [*].

Tekst pisany kursywą, wzięty z Wikipedii.

8 komentarzy:

 1. Świetny post! :d

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze powiem ,że nie wiedziałam kto gra Jokera.
  Szkoda mi go.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wenia99 - Witaj w klubie, ja też nie :D.
  Ciekawy artykuł :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Wstyd się przyznać, ale nie oglądałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda.. Już 2 dzień mija od tego postu, a przez ten czas nikt nie dodał ani jednego posta :(

  OdpowiedzUsuń
 6. jeden z moich ulubionych aktorów :)

  OdpowiedzUsuń