13 lutego 2013

Nick Vujicic.

Cześć :)
Obiecałam artykuł o Nick'u więc oto on.
Na początek: kim on właściwie jest?
Nick Vujicic, właściwie Nicholas James Vujicic (ur. 4 grudnia 1982 w Brisbane) – australijski kaznodzieja i mówca motywacyjny pochodzenia serbskiego urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, motywacji i wiary w Boga.Początki:
Nick urodził się jako najstarsze dziecko pastora i pielęgniarki. Rodzice byli zszokowani, gdy okazało się, że nie ma obu rąk ani nóg, jedynie jedną zdeformowaną stopę z dwoma palcami.
Początkowo nie mógł chodzić do zwykłej szkoły, ponieważ prawo stanu Wiktoria zakazywało tego dzieciom niepełnosprawnym fizycznie. Jednak gdy prawo się zmieniło, Vujicic był jednym z pierwszych niepełnosprawnych uczniów uczęszczających do szkoły razem z pełnosprawnymi. W szkole był poniżany przez kolegów, przez co miał depresję i myśli samobójcze. W wieku 10 lat próbował popełnić samobójstwo poprzez utopienie się.
Później zrozumiał, że może inspirować innych, dawać im wiarę i nadzieję. Gdy mama pokazała mu artykuł w gazecie o mężczyźnie, który radzi sobie w codziennym życiu mimo niepełnosprawności, Nick uświadomił sobie, że nie jest jedyny, i postanowił pokonać swoją chorobę. Nauczył się samodzielnie wykonywać wszystkie niezbędne, codzienne czynności: pisać używając palców u stopy, używać komputera, czesać się, golić, myć zęby, odbierać telefon, pić wodę ze szklanki, jeździć na deskorolce, a nawet kopać piłki tenisowe, grać w golfa, surfować czy grać na perkusji.
W wieku około siedemnastu lat został przewodniczącym szkoły i pomagał organizacjom charytatywnym i kampaniom o niepełnosprawności. Wkrótce założył własną organizację non-profit "Life Without Limbs" (Życie Bez Kończyn) i przemawiał w grupie modlitewnej. W 2005 roku został nominowany do nagrody "Młody Australijczyk Roku". Studiował księgowość i planowanie finansów na Griffith University. W młodości obawiał się, że żadna dziewczyna nie będzie chciała za niego wyjść, jednak 12 lutego 2012 ożenił się z pełnosprawną Kanae Miyaharą.

Jak dla mnie Nick Vujicic jest wzorem do naśladowania. Z pewnością popełnił w życiu wiele błędów, jednak...Ja załamałabym się chyba, gdybym urodziła się bez nóg i rąk. Już bez jednej ręki jest nam bardzo ciężko, a co dopiero, kiedy nie ma się ani rąk ani nóg! To jest niesamowite jak on sobie radzi. Wiedzie normalny tryb życia, je, pije, ma żonę i jeszcze pokazuje innym, żeby się nie poddawać.
Według mnie Nick Vujicic jest bardzo ważną osobą dla społeczeństwa, niektórzy bardzo go potrzebują, żeby zobaczyć na własne oczy, że nie wolno się poddawać.
Teraz jest szczęśliwy, choć brakuje mu kończyn. Ja bardzo go podziwiam.
W internecie krąży pełno filmików z jego udziałem, wywiady i właśnie "Cyrk Motyli", który pokazałam Wam niedawno.
On i jego żona:
I na koniec coś co znalazłam szukając jego zdjęcia:
No właśnie. Wystarczy chcieć...

Znacie go? Podziwiacie, za odwagę, której mu nie brak? Niektórzy mówią, ze wykorzystuje niepełnosprawność, żeby zarobić kasę, ale ja w to nie wierzę. Założył fundację i wspiera potrzebujących wsparcia...

Tekst pisany kursywą, wzięty z Wikipedii.

4 komentarze:

 1. Niesamowity człowiek.
  Współczuję mu ,ale również gratuluję takiej odwagi ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super człowiek.
  Gratuluję mu odwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe czy lubi banany.... Hmmmm...

  __________
  No ale cóż :D Dodam, że znam go

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam c:
  Artykuł ciekawy :d

  OdpowiedzUsuń