14 marca 2013

Habemus Papam - mamy papieża!

Wczoraj, 13 marca 2013r. wybrany został następca Benedykta XIV, Jorge Mario Bergoglio, który przyjął imię Franciszek. Konklawe nie trwało długo, bo zaledwie 2 dni, zapewne dlatego, że Bergoglio był jednym z faworytów na papieża. Tutaj jest filmik przedstawiający wybór Bergoglio:


Oto kawałek jego historii z wikipedii:
Franciszek, łac. Franciscus, właśc. Jorge Mario Bergoglio (ur. 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires) – argentyński duchowny rzymskokatolicki, w latach 1997–2013 arcybiskup Buenos Aires i tym samym prymas Argentyny, w latach 2001–2013 kardynał. Od 13 marca 2013 266. papież i 8. suwerenny władca Państwa Watykańskiego. Franciszek jest pierwszym papieżem z kontynentu amerykańskiego, a także pierwszym spoza Europy od czasu papieża Grzegorza III, który pełnił funkcję w latach 731-741. Jest też pierwszym jezuitą wybranym na papieża, a także pierwszym zakonnikiem od czasu papieża Grzegorza XVI.

Myślicie, że Franciszek będzie dobrym papieżem?

4 komentarze:

 1. Jest okej :3 Wolałabym polaka... Ale jest okej :D Franciszek - polskie imię :3 Jan Paweł III byłby :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze, to nigdy nie interesowałam się papieżem i jest mi obojętne, kto nim jest.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem katoliczką i jest mi to obojętne. Takie artykuły to na onet.pl albo jakiejkolwiek innej stronie można znaleźć, ale tutaj... oO

  OdpowiedzUsuń
 4. Artystyczna - ale chyba to jest blog o wszystkim, a trochę religii nigdy nie zaszkodzi.

  OdpowiedzUsuń