6 marca 2013

Zwierzęta od A do Z - tukan.

Wiem ,że post miał być o trzmielu ,ale byłby za krótki.
Dziś opiszę Wam bardzo kolorowego ptaka tukana.

Tukan
* rodzina ptaków z rzędu dzięciołowych
.

Ptak zamieszkujący północną Argentynę, Amerykę od południowego Meksyku do Paragwaju.Żyje w rodzinnych grupach liczących od 6 do 12 osobników.


Najbardziej charakterystyczny jest duży i kolorowy dziób,który wbrew pozorom jest bardzo lekki. Po kilku miesiącach po urodzeniu osiąga swoje ostateczne rozmiary.
Czasami jest dłuższy od reszty ciała i ma podobną szerokość. 
Praktycznie u wszystkich gatunków jak jest bardzo barwny Są to ptaki osiągające 60 cm długości. Ma dość długi ogon, krótkie, zaokrąglone skrzydła ,które pozwalają na sprawny lot pomiędzy gałęziami. Żywią się owocami , owadami i kręgowcami. Wodę piją tylko z zagłębień kory i liści ,a kiedy jedzą pokarmi podrzucają w górę i podczas lotu go łapią.

 Gatunek tukana - tukan tęczodzioby jak możemy przeczytać z Wikipedii :
"Czasem toczy "pojedynki" z użyciem swoich dziobów. Innym charakterystycznym zachowaniem tych ptaków jest rzucanie owocami przez jednego osobnika do dzioba drugiego." 
Są to zwierzęta bardzo ciekawskie , towarzyskie inteligentne - podobnie jak papugi. 
A teraz pokażę Wam artystyczne (plastyczne) zdjęcia i obrazki tych ptaków.


Podoba się Wam artykuł ?
Widziałyście kiedyś tukana?

4 komentarze:

 1. Super post! Widziałam w zoo tukana. Widziałam rodzinkę tukanów =D Jeden z nich chyba umarł... Siedział na gałęzi, spadł i leżał tak przez ok. 3 h, bo jak wrawacałam to widziałam, że on jeszcze tak leży.....

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post! Widziałam w zoo tukana. Widziałam rodzinkę tukanów =D Jeden z nich chyba umarł... Siedział na gałęzi, spadł i leżał tak przez ok. 3 h, bo jak wrawacałam to widziałam, że on jeszcze tak leży.....

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam w filmach i bajkach. c:

  OdpowiedzUsuń
 4. Super post! Widziałam w filmach i w zoo xd

  OdpowiedzUsuń