24 stycznia 2013

Nudzę się jak MOPS.

Hmm... nietrudno zgadnąć o czym będzie ten post, no nie? (: Oczywiście, jak mogłoby zabraknąć posta o tych niesamowitych stworzonkach z mojej strony?! Ekhem.. 

Mops - Rasa psa z kategorii niskich i grubiutkich. Na jego mordce można znaleźć mnóstwo fałdek, które trzeba czyścić prawie codziennie. Dołączamy takie czyszczenie do cowieczornej kąpieli po ostatnim spacerze. Zwykle mają maść beżową lub czarną, z czarną 'maską' na pyszczku. Oryginalnie pochodzi z Chin i Wielkiej Brytanii, ale zdaje mi się, że można je dzisiaj kupić niemal w każdym kraju świata.

Mops-duke-mopszucht-vom-maegdebrunnen.jpg

Mopsy są ogólnie przyjazne dla dzieci, jak i dorosłych. Są przystosowane do życia w mieszkaniu, jak i w domu, ale nie można ich tam zostawiać na długo, gdyż zaczną wyczuwać samotność i będzie im źle. Dla mopsów trzeba mieć dużo czasu, jednak nie trzeba zajmować dużo czasu na żywienie i higienę mopsika. Niestety, zawsze wyglądają na smutne, mimo, że nie koniecznie jest im smutno. Można jednak wyczuć jak jest mu smutno, czy nie. Trzeba je oczywiście nauczyć podstawowych zasad jak dobre zachowanie, czy komendy jak siad, daj głos. Te drugie są nieobowiązkowe, ale zawsze jest fajnie, jak piesek umie je wykonywać (: 

Najlepsze w nich jest to, i wspomoże mi cytat, bo ładniej się nie da tego powiedzieć.
"Mopsy są małymi, szczęśliwymi , rozbawionymi , urokliwymi, długowiecznymi " kwadracikami ". Mops to radosny i dobry piesek o jednym z najmilszych usposobień. Jest śmieszny i figlarny. Kocha cały świat i wszystkich wokoło siebie. Może być trzymany w domu z ogrodem jak również w maleńkim mieszkanku. Jest dobrym towarzyszem dla osób starszych lub niepełnosprawnych, jak również wspaniałym kompanem dla dzieci. Nie potrzebuje wiele ruchu. 
Mops to niesamowity mały, czworonożny kompan człowieka. Jest to pies prostolinijny, zgodny i „mega” towarzyski.
Swoich domowników nie odpuszcza dosłownie na krok. Jest to piesek, który pragnie ciągłego kontaktu ze swoim opiekunem. Dlatego mopsy dobrze się czują jak są w większej grupie. Nawet już dwa mopsiki staja się przysłowiowymi papużkami nierozłączkami.             
 Mops bardzo dobrze się zachowuje w domu oczywiscie musi być nauczony podstawowych zasad, które odnoszą sie do psów . Mops jest bardzo uczuciowy, uwielbia głaskanie, pieszczoty i przebywanie z domownikami. Mops to mały i inteligentny piesek.
Nikt nie przejdzie koło tego dziwnie wyglądającego psa obojętnie. Mops wzbudza skrajne emocje. Albo ktoś się zakocha w nim od pierwszej chwili, albo nie może patrzeć na takie stworzonko."
I jeszcze jeden fakt:

Są wyjątkowo posłuszne, nawet jak nie znają podstawowych komend. Jak np. powiesz psu, żeby nie wchodził do pokoju, to usiądzie na progu pokoju i będzie czekał, aż ty wyjdziesz i wtedy pójdzie za tobą :)
Jednym słowem, są najrozkoszniejszymi psami na świecie.

Podobał wam się post?
Lubicie mopsy? Macie zamiar kupić jakiegoś lub macie?

10 komentarzy:

 1. Super post ;)
  Są takie słoodkie :)
  Śliczne ♥
  Jako, że mieszkam na wsi mam owczarka niemieckiego i 3 kundelki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Misia - o Wow. Ja myślałam, żeby kupić sobie 1, góra dwa pieski, a ty mi z 4 psami wyskakujesz?! xD

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam, kocham...dla mnie te psiaczki są cudowne

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post :) Mi od zawsze podobały się dalmatyńczyki i husky syberyjskie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię mopsy, ale u mnie w mieszkaniu nie ma miejsca dla pieska. Poza tym, mama nie zgadza się na kota, a co dopiero mówić o psie... Mam za to świnkę morską.

  OdpowiedzUsuń
 6. Polcia. - ale pisze, że mops może być w dużym domu, jak i w mieszkaniu :)
  Ale skoro mama się nie zgadza, to szkoda :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Z resztą, nie mam czasu go wyprowadzać, skoro wracam po 17 do domu, a wychodzę o 6 rano... Czułby się samotny ;_;

  OdpowiedzUsuń
 8. @Puffy Pug
  W mieście o tylu nie ma mowy, ale na wsi to normalka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super post! Ja mam psa, kundelka :D Nazywa się Sonia :D

  OdpowiedzUsuń
 10. To trzecie od góry zdjęcie jest śmieszne! Ja mam zwykłego psa, a mopsy średnio mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń